Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłecku

RUSZA DZIENNY DOM POMOCY SENIOR+

Utworzono dnia 11.11.2020

Już w czwartek, tj. 12 listopada 2020 r. rusza działalność Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Kłecku. Zrekrutowano łącznie 23 uczestników, w tym pięciu panów. Rekrutacja trwa dalej w trybie ciągłym: w DDP mamy przygotowanych 30 miejsc dla seniorów.

W związku Decyzją Wojewody z dnia 23 października 2020r. o czasowym zawieszeniu od 26 października działalności dziennych domów pomocy na terenie całego województwa, Gmina Kłecko podjęła decyzję o wdrożeniu alternatywnych rozwiązań funkcjonowania jednostki w tym okresie. Uczestnicy będą mogli liczyć na:

-      bieżący kontakt telefoniczny i osobisty Kierownika DDP i Opiekunów z seniorami, informowanie odnośnie do sytuacji związanej z bieżącym funkcjonowanie DDP oraz możliwymi formami wsparcia w projekcie,

-      wizytę pielęgniarki, na miejscu u seniorów z zachowaniem środków ostrożności, pomoc w wykupieniu leków czy kontakt z przychodnią w celu uzyskania teleporady,

-      przekazanie pakietów dla seniorów (płyn dezynfekujący, maseczki, rękawiczki, przyłbice itp.),

-      dostarczanie posiłków (śniadanie, dwudaniowy obiad) bezpośrednio do seniorów;

-      dostarczenie materiałów do zajęć zgodnie z zainteresowaniami i zaplanowanymi działaniami;

-      wypożyczenie do domu drobnego sprzętu rehabilitacyjnego, książek i gazet.

W następnej kolejności wsparcie w postaci poradnictwa psychologicznego, gdzie psycholog będzie kontaktował się z  uczestnikami, badał ich samopoczucie, określał zapotrzebowanie na rodzaj wparcia, ale też nakłaniał do realizacji zaplanowanych form wsparcia.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane przyjęciem i uczestnictwem w działaniach oferowanych przez Dzienny Dom Pomocy Senior+.Działalność Dziennego Domu Pomocy Senior+ jest elementem projektu Rozwój usług społecznych w gminie Kłecko oraz projektu realizowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020 oraz z Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020.

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 232

W poprzednim tygodniu: 311

W tym miesiącu: 289

W poprzednim miesiącu: 1163

Wszystkich: 26785